Zdjęcia produktów 3D, fotografia produktowa 360 stopni, obracające się packshoty dookoła własnej osi.

uslugi wirtualne spacery 360 3D panoramy sferyczne

Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, nie masz wątpliwości jak ważne jest zaprezentowanie swojego towaru w najbardziej przystępny dla oglądającego sposób. Zapewne zdajesz sobie również sprawę jak wielki procent internautów oczekuje, aby fotografia produktow była wysokiej jakości, aby przybliżyć im ofertę i ułatwić im podjęcie decyzji zakupu produktu właśnie w Waszym sklepie.

fotografia 360 produktow

Fotografia produktowa 360 stopni (3D) robi różnicę!

Posiadanie możliwości pokazania klientom pełnego interaktywnego obrazu 360 stopni z każdej strony oglądanego przedmiotu, to niezwykle cenna dogodność. Zainteresowany ma możliwość obracania w obie strony i przybliżania dowolnego detalu na oglądanym przedmiocie pod różnym kątem. Specjaliści od marketingu określili fotografie 360 jako "jedne z najefektywniejszych metod promocji produktów on-line w sklepach internetowych i na stronach producentów".
Zastępując tradycyjne statyczne zdjęcia interaktywną prezentacją, zaspokajamy potrzeby klientów, którym zwykłe fotografie nie wystarczają, aby podjąć ostateczną decyzje zakupu, dając im bardziej zbliżone, do realnych zakupów, odczucia. Specjalnie dla sklepów internetowych i producentów, którzy chcą zaprezentować swoje towary w internecie na swoich stronach, oferujemy innowacyjne rozwiązanie prezentacji 360 w fotografii produktowej i packshot.

badania

Z badań marketingowych przeprowadzonych w 2009 i opublikowanych w styczniu 2010 przez firmę Adobe wynika, że "możliwość obracania produktów dookoła w 360 stopniach i zoomowania z dowolnej perspektywy" jest zaraz (91%) po "zdjęciach wszystkich dostępnych kolorów i wzorów przedmiotu" (96%) najbardziej użyteczną i skuteczną metodą zainteresowania klienta swoją ofertą i zachęcenia go do zakupu.

Zastosowanie.

Możemy zaprezentować wiele rodzajów produktów, od bardzo małych do dużych rozmiarów. W przypadku obiektów większych niż szerokość 50cm i o ciężarze większym niż 15kg prosimy o kontakt z większym wyprzedzeniem. jeśli przedmiot wymaga ubrania na manekin, zleceniodawca zobowiązuje się takowego zapewnić. W przypadku przedmiotów wymagających montażu oraz takich, ktore same nie stoją pionowo, pobieramy dodatkową opłatę. Najczęstszymi klientami są sklepy internetowe i producenci którzy pragną zaprezentować dzięki fotografii 360:

 • odzież
 • obuwie
 • torebki, torby, plecaki
 • akcesoria i dodatki odzieżowe
 • sprzęt turystyczny
 • sprzęt elektroniczny
 • sprzęt komputerowy
 • telefony
 • zegarki i biżuteria
 • sprzęt rtv i agd
 • meble i elementy wystroju wnętrz
 • elementy dekoracyjne
 • sprzęt rekreacyjny i sportowy
 • komponenty, części mechaniczne, zamienniki
 • zabawki
 • akcesoria dla dzieci
 • elementy designerskie
 • gadżety
 • przedmioty kolekcjonerskie i modelarskie
 • antyki
 • dzieła sztuki
 • rękodzieło
 • instrumenty muzyczne
 • narzędzia
 • zdjecia typu packshot

Zdjęcia 360 stopni, animacje 3D - FAQ

W jakim formacie jest animacja?

Prezentacje przygotowane mogą być w technologii Flash (.swf) - standardowa technologia obslugiwana przez wszystkie przeglądarki i platformy systemowe, jak również w technologii QuickTime (.qt) umożliwiającej oglądanie zdjęć 360 na iPadach i iPhone'ach.

Oferujemy także animacje w formacie HTML5 - należy jednak pamiętać o braku zgodności standardu w wielu przeglądarkach.

Możliwy jest również eksport do animowanego .gif-a, tracimy jednak wówczas kontrolę nad obracanym przedmiotem i obraca się on automatycznie. Ponadto format .gif obsługuje tylko 256kolorów więc zdjęcia nie oddają dokładnej kolorystyki.

Czy mogę wstawić taką animację na stronie Allegro/Świstak/Ebay etc.?

Oczywiście, jeśli serwis to umożliwia - wystarczy użyć kodu html aby osadzić obiekt Flash - plik musi znajdować się na Państwa serwerze. Można również wstawić animację jako plik .gif (czytaj wyżej) - opcja dla aukcji Allegro.

Czy przedmioty muszą być na białym tle?

Standardowo tak są one prezentowane i jest to najwygodniejsza opcja. Możliwe jest również podmienienie koloru tła na inny kolor lub fotomontaż z dowolnym obrazem w tle. Pobieramy dodatkową opłatę za szparowanie przedmiotów. Jeśli Państwa strona jest wykonana w technologii Flash, na życzenie możemy również wykonać animacje z transparentnym tłem.

Czy do animacji można wstawić dodatkowe obrazki?

Tak, można do tego użyć obiektów typu hotspot - w dowolnej klatce dodajemy znacznik w postaci ikonki lub grafiki, na którą kliknięcie spowoduje otwarcie obrazka, np. z dodatkowym przybliżeniem jakiegoś szczegółu lub opisem funkcji.

Co ze zmianą interfejsu?

Możliwe jest również podmienienie każdego elementu interfejsu dostosowanych do potrzeb klienta, włącznie z dodatkowymi przyciskami typu hotlink i hyperlink.

Czy możliwe jest dodanie podkładu muzycznego i efektów dzwiękowych?

Tak, ale odradzamy. Zwiększa to rozmiar i czas ładowania animacji, ponadto nie jest to pożądane - a wręcz może irytować oglądających.

Jak to działa? Realizacja zlecenia

Produkty, które chcecie Państwo zaprezentować w formie animacji interaktywnej 3D, przesyłacie lub przywozicie je osobiście do naszego studia.
Następnie wykonujemy serię zdjęć każdego przedmiotu (od 8 do 48 zależnie od wymagań) potrzebnych do stworzenia calego obrotowego zdjęcia 360 stopni.
Gotowe zdjęcia są następnie obrabiane graficznie i retuszowane aby wydobyć pełne odwzorowanie przedmiotów.
Kolejnym krokiem jest złożenie poszczególnych zdjęć i wyeksportowanie do pliku zdjęć 360VR w formacie Adobe Flash® gotowym do umieszczenia na każdej stronie WWW.
Po zaakceptowanie przez klienta efektu końcowego odsyłamy towar kurierem na koszt odbiorcy i przesyłamy gotowe pliki do umieszczenia na stronie klienta. Państwa web designer bez problemu będzie mógł szybko zaktualizować stronę o gotowe obrotowe zdjęcia 360.
Istnieje również możliwość zrobienia zdjęć na miejscu u Państwa jeśli warunki na to pozwalają, dojeżdżamy z naszym mobilnym studiem i oświetleniem.

Czy można zabiezpieczyć swoją animację aby nikt jej nie skopiował na swoją stronę?

Na życzenie możliwe jest dodanie Państwa znaku wodnego, logo, lub restrykcję wyświetlania animacji wyłącznie poprzez Państwa domenę.

Ile klatek jest potrzebne?

Im więcej klatek tym płynniejsza animacja, ale również i większy rozmiar pliku a co za tym idzie wolniejsze ładowanie się animacji na stronie. Mała ilość klatek to bardzo szybki czas ładowania ale obracanie się przedmiotu jest mniej płynne i występuje efekt "przeskakiwania" pomiędzy poszczególnymi ujęciami. Zalecamy minimum 18klatek jeśli będziecie umieszczać Państwo wiele przedmiotów na jednej stronie. W przypadku mniejszej ilości produktów, lub przedmiotów które chcecie Państwo zaprezentować płynnie i bardziej profesjonalnie zalecamy 36 klatek. Animacje powyżej 36 klatek są oczywiście możliwe ale musicie zdawać sobie sprawę, że klienci oglądający waszą stronę, a nie posiadający szybkich lączy internetowych będą musieli dłużej czekać na załadowanie się prezentacji.

Rozmiar zdjęć również ma znaczenie.

Poza liczbą klatek, również wielkość zdjęć przekłada się na ostateczny rozmiar animacji. Jeśli zależy Państwu na możliwość dużego przybliżania szczegółów z poszczególnych klatek, wówczas warto też pomyśleć aby ograniczyć ilość klatek. W przeciwnym razie można zwiększyć ilość klatek zachowując mały rozmiar zdjęcia i niewielki plik, który szybko się ładuje.