WIRTUALNE SPACERY, WIRTUALNE WYCIECZKI, Panoramy 360 Sferyczne, Wirtualne Wizyty Panoramiczne, Wizualizacje 3D

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

uslugi wirtualne spacery 360 3D panoramy sferyczne

Wirtualne spacery / wycieczki i panoramy 360°

wirtualne wycieczki studio 360

Obejrzyj realizacje naszych wirtualnych wycieczek

Czym są wirtualne spacery?

Jest to forma prezentacji multimedialnej obiektu lub przestrzeni w pełnej perspektywie 360 stopni dookoła własnej osi i 180 stopni w płaszczyźnie góra-dół, w 100% interaktywne poprzez ruchy kursora na ekranie. Dzięki takiej wirtualnej wycieczce, oglądający ma wrażenie fizycznego znajdowania się w pomieszczeniu. Ma możliwość pełnej kontroli poruszania się po obiektach, rozejrzenia się w dowolnym kierunku i przybliżania dowolnego fragmentu w dowolnym momencie, dzięki czemu może zobaczyć to co go interesuje. To nowoczesne rozwiązanie reklamowe skierowane do sektorów, potrzebujących reklamy w internecie.

Dlaczego warto mieć taką prezentację?

Z wielu powodów. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do tradycyjnych statycznych zdjęć, oglądający ma szansę zobaczyć więcej. Odczuwa rzeczywisty rozmiar pomieszczeń, który za pomocą zwykłych fotografii ciężko odzwierciedlić. Dzięki Wirtualny Spacer można oglądać z każdego miejsca na świecie i zapoznać się z wnętrzem przykładowo

 • ośrodka/salonu SPA/klubu fitness do którego się wybiera;
 • mieszkania, lokalu lub domu, który zamierza kupić lub wynająć;
 • restauracji lub klubu, do której myśli się wybrać;
 • hotelu, w którym poszukuje noclegu;
 • a nawet działki, które są daleko za miejscem zamieszkania, a które jest zainteresowany zobaczyć

Możliwości jest wiele, a co zyskuje nasz klient, który zamówi u nas taki Spacer Wirtualny 3D?

Przede wszystkim bardzo cenny czas, którego nie traci na spotkania z zainteresowanymi, którzy chcą obejrzeć np. mieszkanie - ponieważ mają możliwość obejrzenia prezentacji 360 stopni 24h/dobę. Zatem ci, którzy umawiają się na spotkania są już zorientowani w tym jak wygląda miejsce, o którym chcą porozmawiać, nie traci się więc czasu na niezdecydowanych, mało konkretnych odwiedzających. Ponadto strona WWW zyskuje niewątpliwie bardziej profesjonalny wygląd, a Państwa firma jest bardziej prestiżowa i wyróżniająca się na tle konkurencji. Panorama 360 i wirtualna wizyta jest zatem świetną reklamą, która na prawdę się sprawdza i najlepszy pomysł aby przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż usług.

Dla kogo wirtualna wycieczka 360?

Klientami najczęściej są poszukujący nowoczesnych rozwiązań marketingowych/reklamowych:

 • agencje i pośrednicy nieruchomości
 • deweloperzy
 • hotele, motele, hostele, pensjonaty, kwatery noclegowe
 • kluby fitness, salony SPA, gabinety kosmetyczne
 • restauracje, kawiarnie
 • bary, kluby, dyskoteki
 • biura turystyczne
 • ośrodki sportowe i rekreacyjne
 • centra handlowe, sklepy
 • muzea, pałace, galerie, instytucje publiczne
 • szkoły i uczelnie
 • możliwe jest wykonanie również wnętrz łodzi, samochodów i innych

Ile to wirtualne zwiedzanie kosztuje?

Wszystko zależy od kompleksowości usługi, ilości scen (poszczególne panoramy sferyczne każdego pomieszczenia), dodatków do prezentacji. Każda usługa jest omawiana indywidualnie i dostosowywana do potrzeb klienta. Gwarantujemy odpowiednią cenę w stosunku do jakości naszych produkcji i oczekiwań Państwa.

Jak wygląda proces realizacji usługi?

Po umówieniu terminu spotkania, zjawia się u Państwa fotograf ze specjalnym profesjonalnym sprzętem do wykonania odpowiednich zdjęć panoramicznych Państwa obiektu. Następnie zdjęcia trafiają do naszego studia produkcyjnego gdzie odbywa się montaż zdjęć w panoramy sferyczne 360 i całość prezentacji. Projekt zostaje przedstawiony Państwu do akceptacji i jeśli nie ma dodatkowych uwag, przesyłamy do Państwa gotowe pliki, które bez problemu Państwa web-designer/developer umieści na stronie WWW.

W jakiej technologii jest wykonana prezentacja?

Wirtualne wycieczki są wykonane w technologii Flash (.swf) z JavaScript, która jest kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami i systemami operacyjnymi na rynku. Jest to obecnie najlepsza opcja gdyż ponad 96% internautów ma zainstalowaną wtyczkę Flash na swoich platformach, lub jeśli akurat nie mają, wyświetlony zostanie komunikat z instrukcją instalacji.
flash
Posiadamy również możliwość stworzenia wirtualnych wycieczek w alternatywnej technologii HTML5 działającej w tej chwili pod niewieloma i głównie nieoficjalnymi wersjami testowymi przeglądarek.
HTML5
W momencie kiedy HTML5 będzie dostępny na wszystkich popularnych przeglądarkach wdrożymy tą technologie jako standard obok technologii Flash. W tej chwili technologia ta jest skierowana przede wszystkim i głownie na mniej zaawansowane urządzenia, które nie obsługują Adobe Flash takich jak produkty Apple obsługujące przeglądarkę Safari:

 • iPad
 • iPhone
 • iPod Touch

Jesteśmy w stanie wykonać dodatkową wersję prezentacji skierowaną na te urządzenia, występują pewne ograniczenia w przeciwieństwie do prezentacji w technologii Flash.

Jak długo trwa wykonanie Wirtualnego Spaceru 360?

W zależności od wielkości fotografowanego obiektu samo zrobienie zdjęć może trwać od 20min do ponad 1h. Proces obróbki i montażu zdjęć może trwać od kilku godzin do max 2-3dni roboczych w zależności od dodatkowych elementów (indywidualny interfejs, plany, mapy 2D lub 3D, dodatkowe multimedia, HDR). Aby zobaczyć listę możliwych dodatków proszę zajrzeć do działu Oferta.

Jak przygotować się do wizyty fotografa?

Pomieszczenia powinny być przygotowane tak jak chcecie Państwo by ostatecznie wyglądały. Zalecamy zatem uprzątnięcie wszystkich zbędnych rzeczy. Jeśli nie macie specjalnie dużo miejsa na pochowanie ich, można to zrobić podczas wizyty fotografa, gdyż każde pomieszczenie jest fotografowane osobno, a więc na czas zdjęć można coś przenieść na chwilę w inne miejsce.

Słyszałem o technologii HDR, na czym ona polega i czy stosujecie ją w wirtualnych spacerach?

Oczywiście, jeśli klient będzie chciał możemy wykonać zdjęcia w technice HDRi. Polega ona na wykonaniu tych samych zdjęć o kilku różnych wartościach ekspozycji a następnie nałożenie ich na siebie w celu zwiększenia zakresu dynamicznego. Dzięki temu w miejscach o wysokim kontraście jesteśmy w stanie wypełnić bardzo jasne lub nawet prześwietlone miejsca jak np. to co jest za oknem, zachowując przy tym prawidłowe naświetlenie wewnątrz pomieszczenia. Natomiast miejsca ciemne lub niedoświetlone mogą zostać wypełnione detalami, których na prawidłowo naświetlonym zdjęciu pomieszczenia nie sposób dostrzec.


Przykład zastosowania. Poniżej przedstawiono zdjęcie 360° prawidłowo naświetlone:
zdjecie 360 naświetlone prawidłowo
Powyższe zdjęcie wykonano w konrastowych warunkach - pokój po stronie zachodniej godziny popołudniowe, bezchmurne niebo. Zdjęcie zostało wykonane tak aby wnętrze było prawidłowo naświetlone - aby szczegóły w pokoju były widoczne straciliśmy detale zza okna.


Gdybyśmy chcieli aby szczegóły za oknem były bardziej widoczne, stracilibyśmy wszystko w pokoju (byłoby niedoświetlone, za ciemne):
zdjecie 360 naświetlone dla szczegółów za oknem
Powyższe zdjęcie wykonano tak aby były widoczne szczegóły za oknem - czego rezultatem jest utrata szczegółów w pokoju.

Aby zrównoważyć tak kontrastową scenę należy użyć techniki HDR(High Dynamic Range), czyli nałożyć na siebie kilka zdjęć o różnych wartościach naświetlenia (niedoświetlone i prześwietlone), czego efektem jest zdjęcie gdzie widać o wiele więcej szczegółów w kontrastowych pomieszczeniach. Poniżej przykładowe zestawienie 5 różnych naświetleń i rezultat:

hdr stack
+
hdr stack
+
hdr stack
+
hdr stack
+
hdr stack
=
końcowe zdjęcie panoramiczne hdr 360°
Powyższe zdjęcie jest rezultatem końcowym - Panorama 360° w technice HDR

Czy możliwy jest podkład muzyczny/dodatkowe dźwięki, mapka GoogleMaps i inne multimedia?

Tak zapraszamy do działu Oferta w celu zapoznania się z możliwościami.

Czy prezentacja jest tylko w wersji pełnoekranowej?

Nie, możemy stworzyć wirtualne wizyty jako prezentację, która będzia odtwarzana w dowolnej wielkości oknie z dodatkowym interfejsem, z lub bez możliwości uruchomienia na pełnym ekranie. Ze względów wizualnych zalecamy jednak uruchamianie prezentacji wyłącznie na pełnym ekranie.

Czy możliwe jest wstawienie logo lub znaków wodnych do każdego zdjęcia.

Tak, klient ma możliwość dodania dodatkowych elementów do prezentacji.

Czy możliwy jest retusz lub wymazanie jakichś szczegółów z jakiegoś zdjęcia?

Oczywiście, wszystko można zrobić, oczywiście w granicach rozsądku;)

Czy zdjęcia mogą być wykonane w każdych warunkach?

Teoretycznie tak, mogą być wykonane w bardzo ciemnych pomieszczeniach, nocą, w zimie czy lecie, o każdej porze dnia, bez znaczenia. Praktycznie w czasie deszczowej pogody lub wiatru wykonanie zdjęć w terenie jest trudniejsze, ale możliwe. Najprzyjemniejsze wizualnie są jednak zdjęcia jeśli jest ładna pogoda. W przypadku bardzo kontrastowych pomieszczeń zalecane są zdjęcia HDR, choć nie są one koniecznością.

Czy zdjęcia robicie w całej Polsce?

Tak, głównie działamy w Warszawie i nie pobieramy opłaty za dojazd w okolicach Warszawy. Dojeżdżamy w każde miejsce na świecie za dodatkową opłatą. Po szczegóły zapraszamy do działu Oferta.