ANALIZA KOLORYSTYCZNA

analizy kolorystyczne Warszawa

Analiza kolorystyczna

analiza kolorystyczna sezonow

Każda kobieta chciałaby wyglądać perfekcyjnie i czuć się doskonale ze swoim wizerunkiem, niezależnie od tego czy wybiera się na elegancką kolację, spotkanie biznesowe czy weekend za miastem. Kluczem do idealnego wyglądu jest umiejętność doboru odpowiednich kolorów, dodatków i makijażu do naszek karnacji, koloru włosów, typu urody. To wszystko ma na celu analiza kolorystyczna. Na spotkaniu wizażystka dokładnie przeanalizuje Twój naturalny kolor włosów, cery i oczu. Podczas pracy z barwnymi chustami dobierze kolory, które wydobywają twoje naturalne piękno i podkreślają urodę. Ponieważ każda kobieta jest piękna, wystarczy tylko wskazać jej jak to piękno wydobyć.

Wielu wizażystów przeprowadzając analizę kolorystyczną zamyka się w 4 podstawowych typach. Jest to dobra droga, ale niekompletna, ponieważ każda pora roku ma swoje podtypy, słabsze i głębsze. Tak jak w przyrodzie zupełnie inne barwy występują wczesną wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia, inne gdy jest w pełnym rozkwicie. Podział na podtypy pozwala na doskonały dobór garderoby, dodatków, makijażu czy kolorów włósów.

Typy kolorystyczne dzielą się na 4 główne kategorie:

  • Zima
  • Wiosna
  • Lato
  • Jesień

są podzielone i nazwane od sezonów i ich kolorów, mających odzwierciedlenie w naturze, dzięki czemu ułatwiają zapamiętanie palety kolorystycznej z poszczególnego zakresu.

Zimowe kolory są chłodne, mocno nasycone i bardzo wyraźne. Takie kolory pięknie wydobywają nieskazitelną i zdecydowaną urodę Pań o tym typie kolorystycznym. Myśląc o zimowych krajobrazach w słabym świetle kolory postrzegamy ciemniejsze, ale w pogodny dzień, kiedy światło słoneczne odbija się od śniegu kolory wyglądają na bledsze.

kolory zima
kolory lato

Kolory lata to również chłodne barwy, ale przygaszone letnim wiatrem, babim latem. Wszystkie pastele, kolory jasne, delikatne i kremowe. Lato jest przydymione i delikatnie w wyrazie.

Kolory jesieni to cała paleta ciepłych, intensywanych barw z jesiennego krajobrazu w całym przepychu. To przede wszystkim mocne pomarańcze, czerwienie, złote żółcienie i khaki.

kolory jesień
kolory wiosna

Wiosenne kolory są również ciepłe, ale wyraziste. Bardzo soczyste, żywe i intensywne. Tak jak wiosna obsypuje nas ferią jasnycy, wesołych kolorów kwiatów i świeżymi zieleniami i żółcieniami.

Podczas analizy przeprowadzonej przez profesjonalne wizażystki dowiesz się jakim typem kolorystycznym jesteś oraz co do Ciebie najbardziej pasuje a czego powinnaś unikać.

Przestudiujemy Twój typ urody od koloru cery, naturalnego koloru włosów, pieprzyków, oczu itp. Następnie przeprowadzimy dokładną analizę z chustami barwnymi.

chusty do analizy kolorystycznej

Podczas spotkania dowiesz się między innymi:

  • jaki typ kolorystyczny reprezentujesz
  • jaki kolor włosów powinnaś nosić
  • w jakim makijażu będziesz najlepiej wyglądać
  • w jakich odcieniach ubrań będziesz wyglądać najkorzystniej
  • jakie dodatki są dla Ciebie odpowiednie


paleta chust do analizy kolorystycznej

Dostajesz gotową receptę jak dobrze wyglądać w każdej sytuacji, zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia.

Czas trwania: ok. 2h

Cena za usługę: 500pln (brutto)

Możliwość spotkania i analizy w grupach (wieczory panieńskie, spotkania w grupie przyjaciółek itp). Cena ustalana indywidualnie.